Parimad laenud

laenud
Autori Mikk avatar

Laenuvõrdleja on objektiivne võrdlusportaal, mis võrdleb laenupakkumisi Eesti laenuturul. Laenukompassi eelised hõlmavad objektiivset võrdlust, värskeid laenuinfot ja põhjalikke turu-uuringuid. Euroopa Keskpanga statistika näitab, et Eesti tarbimislaenude intressid on kõrgemad kui Euroala riikide seas. Finantsinspektsiooni ülevaate kohaselt tegutseb Eesti turul 56 krediidiandjat ning 20 krediidivahendajat. Tarbimislaenude aasta intressimäär jääb Eestis vahemikku 6,9–41,3%. Soodsaima laenupakkumise valimisel on võimalik intressidelt säästa aastas sadu eurosid.

Autode soetamine on oluline samm paljudele inimestele, pakkudes nii isiklikku vabadust kui ka uusi võimalusi. Selleks, et muuta auto ostmine kättesaadavamaks, pakuvad finantsinstitutsioonid autolaenu võimalusi, mis on kohandatud vastavalt ostja vajadustele ja finantsolukorrale. Autolaenud võimaldavad klientidel soetada sõiduki kohe, jagades selle maksumuse pikema aja peale, muutes unistuste auto ostu palju käepärasemaks. Olles teadlik sellest finantsteenusest, saavad potentsiaalsed autostajad hõlpsamini navigeerida laenuturul, leides endale sobivaima lahenduse.

 • Laenuvõrdleja on objektiivne võrdlusportaal, mis võimaldab tutvuda parimate laenupakkumistega Eestis.
 • Eesti tarbimislaenude intressimäärad on Euroala riikidega võrreldes kõrgemad.
 • Finantsinspektsiooni andmetel tegutseb Eesti turul mitmeid laenuandjaid ja krediidivahendajaid.
 • Soodsaima laenupakkumise valikul saab oluliselt säästa intressidelt.
 • Laenuvõrdleja pakub objektiivset võrdlust, värskeid laenuinfot ja põhjalikke turu-uuringuid.

Laenuvõrdleja – Võrdle laenupakkumisi

Tere tulemast Laenuvõrdleja lehele! Kui otsid parimat laenupakkumist, siis oled jõudnud õigesse kohta. Laenuvõrdleja on usaldusväärne võrdlusportaal, mis võimaldab Sul võrrelda erinevaid laenupakkumisi objektiivselt ja leida endale sobivaim lahendus vastavalt oma rahalistele vajadustele.

Laenukompass kogub ja värskendab regulaarselt laenuinfot, sealhulgas intressimäärasid ja krediidi kulukuse määrasid, et Sul oleks alati kättesaadavaim ja usaldusväärseim teave. Võrdlus Laenuvõrdlejal ei ole kallutatud sponsordiilidega ja põhineb põhjalikel turu-uuringutel, mis teeb sellest usaldusväärse abimehe laenude võrdlemisel.

Kasuta Laenuvõrdlejat, et saada ülevaade erinevatest laenuandjatest ja nende pakutavatest tingimustest. Olles teadlik erinevate laenupakkujate võimalustest, saad teha informeeritud otsuse ja võtta laenu, mis sobib just Sinu vajadustega. Ära raiska oma aega ega raha – võrdle laenupakkumisi Laenuvõrdlejal ning leia parim lahendus oma finantsilistele vajadustele!

“Laenude võrdlemine on oluline samm enne laenu võtmist. Laenuvõrdleja aitab Sul võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja leida parima lahenduse vastavalt Sinu rahalistele vajadustele.”

TOP 5 laenud Eestis

Eesti laenuturg pakub mitmeid erinevaid laenupakkujaid, kuid mõned neist eristuvad eriti soodsate tingimuste ja suurepärase teeninduse poolest. Allpool on esitatud TOP 5 laenupakkujad Eestis, kes on saanud tarbijate poolt kõrgelt hinnatud.

Laenupakkujad Intressimäär
Raha24 13,57%
Placet Group 18,72%
Credit24 23,45%
Monefit 29,81%
Ferratum 34,54%

Need laenupakkujad pakuvad erinevaid laenutooteid ja teenuseid ning neid iseloomustab kiire ja mugav laenutaotlemise protsess. Lisaks on klientidele tagatud ausad ja läbipaistvad tingimused ning individuaalne lähenemine igale laenutaotlejale.

Enne otsuse tegemist soovitatakse hoolikalt kaaluda enda rahalisi vajadusi ja võimekust, ning uurida erinevaid laenupakkujaid ja nende tingimusi. Sobiva laenupakkujaga töötamine võib aidata teil rahalistel eesmärkidel jõuda ning elukvaliteeti parandada.

Oluline on meeles pidada, et laenamine käib alati kaasas vastutuse ja kohustustega. Seega, enne laenulepingu allkirjastamist tasub tutvuda kõigi tingimustega ning vajadusel konsulteerida finantsnõustajaga.

Refinantseeri oma laen – Soodsaima laenupakkumise valimine

Kui Sul on juba olemas laen või järelmaks ning soovid säästa raha ja vähendada oma igakuiseid kohustusi, siis võib refinantseerimislaen olla hea võimalus. Refinantseerimislaenu abil on Sul võimalik vabaneda kallitest tarbimislaenudest või järelmaksudest ning vähendada seniseid kuumakseid poole võrra. See tähendab, et maksad ühele laenuandjale tagasi kogu senise laenusumma ning saad uue laenu paremate tingimustega.

Refinantseerimislaenud võivad olla soodsad ning mõnel juhul võib isegi leida laenupakkumisi, kus intressimäär on 0% ning lepingutasu 0€. Sellised pakkumised võivad olla ajutised või kehtida teatud tingimustel, seega soovitame külastada Laen.ee veebilehte, et saada ülevaade hetkel kehtivatest kampaaniapakkumistest ja leida endale sobiv refinantseerimislaen.

Refinantseerimislaenu võtmiseks tuleb esitada taotlus, kus märgid ära oma senise laenuandja ning laenusumma, mida soovid refinantseerida. Laenuandja hindab taotlust ning võib vajada täiendavaid dokumente enne laenulepingu sõlmimist. Oluline on meeles pidada, et refinantseerimislaen ei ole võlakustutus, vaid uus laen senise laenu asendamiseks. Seega tasub alati arvestada oma tagasimaksevõimega ning teha hoolikas taustauuring laenuandjate tingimuste kohta, et leida endale soodsaima intressimääraga ja madalate lisatasudega laenupakkumine.

Laenuandja Intressimäär (%) Lepingutasu (€)
Raha24 13,57 0
Placet Group 15,82 0
Credit24 18,25 15
Monefit 19,99 0
Ferratum 22,10 10

Ülaltoodud tabelis on toodud mõned refinantseerimislaenude pakkumised Eestis, koos intressimäärade ja lepingutasudega. Nagu näha, võivad laenupakkujate intressimäärad varieeruda, seega tasub võrrelda erinevaid pakkumisi ning leida endale sobivaim refinantseerimislaen. Oluline on meeles pidada, et refinantseerimislaenude tingimused võivad muutuda ning seetõttu tuleks enne otsuse langetamist alati tutvuda kõikide tingimustega ning hinnata oma rahalist olukorda.

Laenutaotluse esitamine

Laenutaotluse esitamine on oluline samm laenu saamise protsessis. Enne taotluse esitamist on oluline teha põhjalik uurimistöö ja koguda vajalikud dokumendid. Esimene samm on kindlaks teha oma rahalised vajadused ning määrata laenusumma ja -periood.

Järgmisena tuleb uurida erinevate laenuandjate tingimusi ja intressimäärasid. Laenuandjad võivad nõuda erinevaid dokumente, näiteks sissetuleku tõendit, pangakonto väljavõtet või isikut tõendavat dokumenti. On oluline täita taotlus õigesti ning esitada kõik nõutud dokumendid.

Taotluse saab esitada nii füüsiliselt kohapeal laenuandja kontoris kui ka mugavalt online. Laenuandja hindab taotlust ja võib vajada täiendavat infot enne laenulepingu sõlmimist. Taotluse läbivaatamise aeg võib erinevate laenuandjate vahel varieeruda.

Laenutaotluse esitamise sammud:

 1. Määrake oma rahalised vajadused ja laenusumma;
 2. Uurige erinevate laenuandjate tingimusi ja intressimäärasid;
 3. Koguge vajalikud dokumendid: sissetuleku tõend, pangakonto väljavõte, isikut tõendav dokument jne;
 4. Täitke taotlus õigesti ja esitage kõik nõutud dokumendid;
 5. Esitage taotlus kas laenuandja kontoris või online;
 6. Oodake laenuandja otsust ja täiendavate dokumentide võimalikku küsimist;
 7. Hinnake laenupakkumist ja sõlmige laenuleping, kui tingimused sobivad.

Olge valmis, et laenutaotluse protsess võib võtta aega ning laenuandja võib nõuda täiendavat infot enne otsuse tegemist. On oluline teha asjakohane uurimistöö ja hoolikalt täita taotlus, et suurendada võimalusi laenusaamiseks.

Laenutüübid

Eestis on mitmeid erinevaid laenutüüpe, mis võimaldavad vastavalt vajadustele rahastada erinevaid eesmärke ja projekte. Siin on ülevaade mõningatest populaarsetest laenutüüpidest, mida Eestis pakutakse:

Tarbimislaen

Tarbimislaen on üks levinumaid laenutüüpe Eestis, mida kasutatakse igapäevaste vajaduste rahastamiseks. See võib hõlmata kodumasinate ostmist, reisimist, remonditöid või muid tarbekaupu. Tarbimislaenud on sageli lühiajalised ja nende intressimäärad võivad varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja laenusummast.

Ärilaen

Ärilaen on mõeldud ettevõtetele ja neid kasutatakse sageli ettevõtte tegevuse laiendamiseks või investeerimisprojektide rahastamiseks. Ärilaen võib olla kas pikaajaline või lühiajaline, sõltuvalt ettevõtte vajadustest. Laenu saamiseks peab ettevõte tõestama oma maksevõimekust ja esitama vajalikud äridokumendid.

Väikelaen

Väikelaen on lühiajaline laen, mida kasutatakse erinevateks eesmärkideks. Seda võidakse kasutada ootamatute kulude katmiseks, eluasemeparanduste tegemiseks või isiklike projektide rahastamiseks. Väikelaenud on sageli kergesti kättesaadavad ja vajavad minimaalseid tagatiseid või paberitööd.

Autolaen

Autolaen on spetsiaalselt mõeldud sõiduki ostmiseks. Sõltuvalt laenuandjast ja laenusummast võib autolaenu saada uue või kasutatud auto ostmiseks. Laenu tagatiseks võib olla sõiduk ise ning intressimäär varieerub sõltuvalt laenuandjast ja laenusummast.

Õppelaen

Õppelaen on mõeldud hariduskulude katmiseks, nagu õppemaksud, raamatud ja elamiskulud. Õppelaen on sageli soodsam võrreldes teiste laenutüüpidega ning intressimäär võib olla madalam. Õppelaenu taotlemiseks peab olema aktsepteeritud haridusasutus ja esitama vajalikud dokumendid.

Laenutüüp Eelised
Tarbimislaen – Kasutusotstarbe mitmekülgsus
– Kiire ja lihtne taotlemine
Ärilaen – Ettevõtte tegevuse laiendamise võimalus
– Paindlikud laenu tagasimakse tingimused
Väikelaen – Kiiresti kättesaadav rahastus
– Minimaalsed tagatised ja paberitöö
Autolaen – Auto ostmise võimalus ilma suurte säästudega
– Pikemad tagasimakse perioodid
Õppelaen – Madalamad intressimäärad
– Spetsiaalselt hariduskulude katmiseks

Laenu intressimäär ja Euribor

Laenu intressimäär on oluline tegur, mis mõjutab laenuvõtja kulusid ja tagasimakseid. See on tasu, mida laenuandja võtab laenu kasutamise eest. Intressimäära suurus sõltub mitmest aspektist, näiteks laenu tüübist, laenusummast ja laenuperioodist. On oluline mõista, et intressimäärad võivad olla fikseeritud või muutuvad.

Fikseeritud intressimäär tähendab, et see jääb laenu perioodi jooksul samaks. See annab laenuvõtjale kindlustunde, kuna makstav summa ei muutu. Muutuv intressimäär aga sõltub turu tingimustest, nagu Euribor. Euribor on Euroopa pangandussektoris kasutatav intressimäärade viitenumber. See mõjutab laenu intressimäärasid, kuna pankade laenud on sageli seotud Euribori muutumisega.

Laenu intressimäära määramisel võetakse arvesse ka laenuvõtja finantsolukorda ja krediidivõimekust. Mida parem on laenuvõtja maksevõimekus, seda madalam võib olla intressimäär. Seega on oluline hoida oma krediidiskoor heades tingimustes, et saada soodsamaid laenupakkumisi.

Laenuandja Intressimäär
Pank A 3,5%
Pank B 4%
Pank C 4,5%

Ülaltoodud tabel illustreerib hüpoteetilisi intressimäärasid erinevatel pankadel. Tabelist näeme, et Pank A pakub madalaimat intressimäära 3,5%, samal ajal kui Pank C pakub kõrgeimat intressimäära 4,5%. Seega on oluline võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja leida endale sobivaim võimalus, mis vastab teie finantsvajadustele ja võimekusele.

Laenamine maksehäirega

Laenamine maksehäirega võib olla keeruline protsess, kuna maksehäire näitab ebastabiilset finantsolukorda ja võib tekitada laenuandjates kahtlusi. Siiski on võimalik saada laenu isegi maksehäirega, kuid tuleb arvestada kõrgemate intressimäärade või ranged tingimustega. On oluline olla teadlik oma finantsolukorrast ning uurida erinevaid laenupakkujaid, et leida sobivaim lahendus.

Maksehäire korral tasub alustada olukorra analüüsimisest ja oma võlgadega tegelemisest. See võib hõlmata võlgade konsolideerimist, võlanõustajaga konsulteerimist või maksegraafiku ümberstruktureerimist. Kui maksehäire on mõjutanud krediidi ajalugu, võib laenuandja olla skeptiline, kuid mõned laenuandjad võivad arvestada ka krediidi heaoluga viimastel aastatel.

Laenamine maksehäirega võib olla seotud kõrgemate intressimääradega, kuna laenuandjad võtavad suurema riski. Seetõttu on oluline kalkuleerida laenumaksete suurus ja veenduda, et see sobiks endiselt oma rahalisse olukorda. Lisaks võib maksehäirega laenamine piirata laenusumma suurust ja laenuperioodi pikkust. Tuleb hoolikalt hinnata laenupakkujate tingimusi, võrrelda erinevaid pakkumisi ja konsulteerida vajadusel finantsnõustajaga, et teha teadlikke otsuseid.

Olulised märkused laenamisel maksehäirega

 • Uuri oma finantsolukorda ja tegele aktiivselt võlgadega enne laenutaotluse esitamist.
 • Teadlikuks saamiseks võta ühendust võlanõustajaga või finantsnõustajaga.
 • Uuri mitmeid erinevaid laenuandjaid, et leida parim võimalik pakkumine.
 • Arvesta kõrgemate intressimäärade ja rangemate tingimustega laenamisel maksehäirega.
 • Kalkuleeri laenumaksed hoolikalt, et tagada, et need sobivad sinu rahalisse olukorda.

“Laenamine maksehäirega võib olla keeruline, kuid mitte võimatu. Oluline on olla kannatlik ja teha teadlikke otsuseid, et tagada oma finantsolukorras stabiilsus ja laenu tagasimakse võimekus.”

Parimate laenude valimine on oluline finantsotsus, mis nõuab põhjalikku kaalutlust ja uurimistööd. Eesti laenuturul on mitmeid laenuvõrdlusportaale, nagu Laenukompass, mis võimaldavad objektiivselt võrrelda erinevaid laenupakkumisi. Parimate laenude hulka kuuluvad Credit24, Raha24, Ferratum ja teised tuntud laenuandjad.

Oluline on mõista erinevate laenutüüpide eeliseid ja riske. Tarbimislaen on levinum laenutüüp igapäevaste vajaduste rahastamiseks. Ärilaen on mõeldud ettevõtetele, kes soovivad oma tegevust laiendada. Väikelaen on paindlik laen, mida saab kasutada erinevatel eesmärkidel. Autolaen on mõeldud sõiduki soetamiseks ja õppelaen on mõeldud hariduskulude katmiseks.

Enne laenu võtmist on oluline hinnata oma finantsolukorda ja krediidivõimekust. Laenu intressimäär võib oluliselt mõjutada laenumakseid, seega tasub võrrelda erinevate laenupakkujate intressimäärasid. Lisaks tasub uurida ka alternatiivseid finantsvõimalusi ja konsulteerida vajadusel finantsnõustajaga.

KKK

Millised on parimad laenud Eestis?

Parimateks laenudeks Eestis kuuluvad Credit24, Raha24, Ferratum ja mitmed teised laenuandjad. Soovitame uurida erinevaid laenupakkumisi ja tingimusi ning leida endale sobivaim lahendus vastavalt oma rahalisele olukorrale.

Kuidas saan võrrelda erinevaid laenupakkumisi?

Võite kasutada laenuvõrdleja võrdlusportaali, nagu Laenukompass, mis kogub ja värskendab regulaarselt laenuinfot, sealhulgas intressimäärasid ja krediidi kulukuse määrasid. Laenuvõrdleja võimaldab teil objektiivselt võrrelda erinevaid laenupakkumisi.

Millised on TOP 5 laenud Eestis?

TOP 5 laenud Eestis hõlmavad Raha24, Placet Group, Credit24, Monefit ja Ferratum laenupakkujaid. Need laenuandjad pakuvad mitmesuguseid laenutooteid ja teenuseid ning neid on hinnatud kõrgelt tarbijate poolt.

Kuidas ma saan refinantseerida oma laenu?

Refinantseerimislaenu abil saate vabaneda kallitest tarbimislaenudest või järelmaksudest ning vähendada seniseid kuumakseid poole võrra. Tasub külastada Laen.ee veebilehte, et saada ülevaade kampaaniapakkumistest ja leida endale sobiv refinantseerimislaen.

Kuidas esitan laenutaotluse?

Laenutaotluse esitamine on lihtne protsess, mis nõuab eelnevat uurimistööd ja dokumentide kogumist. Pärast erinevate laenuandjate tingimuste ja intressimäärade uurimist saate laenutaotluse esitada kas füüsiliselt või online. Laenuandja hindab taotlust ja võib nõuda täiendavaid dokumente enne laenulepingu sõlmimist.

Millised on laenutüübid Eestis?

Laenutüübid Eestis hõlmavad tarbimislaenu, ärilaenu, väikelaenu, autolaenu ja õppelaenu. Tarbimislaen on levinum laenu tüüp, mida kasutatakse igapäevaste vajaduste rahastamiseks. Ärilaen on mõeldud ettevõtetele ja seda kasutatakse ettevõtte tegevuse laiendamiseks. Väikelaen on lühiajaline paindlik laen, mida kasutatakse erinevateks eesmärkideks. Autolaen on mõeldud sõiduki ostmiseks ja õppelaen on mõeldud hariduskulude katmiseks.

Milline on laenu intressimäär ja mis on Euribor?

Laenu intressimäär on tasu, mida laenuandja võtab laenaja käest laenatud summa kasutamise eest. Intressimäära määravad mitmed tegurid, nagu laenutüüp, laenusumma ja laenuperiood. Euribor on Euroopa pangandussektoris kasutatav intressimäärade viitenumber, mis mõjutab laenu intressimäärasid.

Kas saan laenu võtta maksehäirega?

Laenamine maksehäirega võib olla riskantne ja sellega võib kaasneda kõrgemad intressimäärad. Maksehäire tähendab, et laenaja on varem jäänud võlgnevusse arvete või laenumaksetega, mis võib näidata ebastabiilset finantsolukorda. Maksehäirega inimesed võivad kokku puutuda raskustega laenu saamisel või kõrgemate intressimäärade osas.

Tagged in :

Autori Mikk avatar